Omlouváme se, eshop máme v omezeném provozu. Rušíme výrobu epoxidových chytů, které musí pryč.
Na veškeré produkty se ptejte přes e-mail horp@seznam.cz. Těšíme se na Vás
Information about our products ask please via e-mail horp@seznam.cz . Thanks you.

Časté dotazy

 1. Jaké chyty jsou vhodné pro děti?

  Samozřejmě záleží na věku dítěte, ale obecně je vhodné hledat ve velikosti M a L a Dětské. Co se týče tvaru, pak pozitivní , tzn. „ chytovaté“

 2. Epoxidové, nebo polyesterové?

  Každý typ má své výhody i nevýhody, epoxidové mají vysokou pevnost, mají menší tření při úchopu chytu – šetří pokožku prstů. Polyesterové mají jasnější barvy a vyšší tření.

 3. Jak je to s barvami chytů?

  Jakýkoli chyt lze vyrobit v jakékoli barvě. Barvy chytů na naší webové stránce je pouze orientační (např. velikost XL nevyrábíme pouze v modré, jak je na stránkách, ale ve všech barvách). V případě objednávky zasíláme mix barev (nejrychlejší varianta). Pokud si přejete konkrétní barvy chytů, je třeba to uvést v objednávce (výroba zabere cca 1 – 2 týdny podle velikosti objednávky). Možnosti výběru barev viz Vzorník.

 4. Jak poznám, jak je daný chyt velký?

  U každého chytu je jeho rozměr v centimetrech. V případě koulí se jedná o průměry.

 5. Dodáváte k chytům i šrouby?

  Ano dodáváme, ale ne automaticky, je třeba je k chytům přiobjednat.

 6. Je možné domluvit slevu?

  Ano, sleva se však odvíjí od množství odebraných chytů.

 7. Kolik platím za dopravu?

  Zasíláme ČP a společností PPL. Počítáme přepravné, které závisí na váze nebo rozměru balíku. Při platbě předem, převodem na účet zasíláme fakturu k proplacení, kde je vyčíslena i položka přepravy (vaše objednávka).

  Při platbě na dobírku je možné na požádání zaslat výslednou sumu včetně přepravného (vaše objednávka).

 8. Jak rozmístit chyty na stěně?

  Chyty rozmístit na plochu tak, aby jednotlivé vzdálenosti mezi chyty byly přibližně stejné. Do spodní části stěny použít chyty oblejších tvarů a naopak čím výš tím větší chyt.

 9. Jak chyty připevnit?

  Nejběžnější a nejvhodnější způsob ukotvení chytů je na překližkovou desku o tl. min. 18 mm pomocí narážecích matic M10, naražených do předem vyvrtaného otvoru 11,5 mm a imbusového šroubu M10. Samozřejmě je možno uchycovat i do jiných povrchů jako např. betonový panel pomocí ocelových narážecích kotev 12 mm a imbusového šroubu M10, cihlového zdiva při použití plastových hmoždinek 10 mm a vrutů 8 mm nebo i do dřevěné trámové konstrukce vruty 8 mm. Vždy je ale potřeba, aby povrch, kam chyty upevňujeme, byl rovný. Na nerovné povrchy jsou z důvodu jejich větší pevnosti vhodnější EPOXY chyty. Utahovat chyty je zapotřebí s citem a toto platí zejména u menších velikostí. Celý návod naleznete zde

 10. Kolik chytů počítat na 1m2?

  Nejčastěji se počítá s 5 – 8ks/1m2,ale je nutno zohlednit, kdo na chytech poleze. Tak např. pro dětské využití je potřeba počítat s plným počtem, ale pro delší lezeckou linii, na které polezou trénovanější lezci, postačí i 3 ks/1m2.