Omlouváme se, eshop máme v omezeném provozu. Rušíme výrobu epoxidových chytů, které musí pryč.
Na veškeré produkty se ptejte přes e-mail horp@seznam.cz. Těšíme se na Vás
Information about our products ask please via e-mail horp@seznam.cz . Thanks you.

Návod na použití lezeckých chytů HORP.

Vždy dbejte na to, aby se chyty uchycovaly na rovné povrchy (např. deskové materiály podle normy EN12572:1), pokud toto není možné a uchycujete např. přímo na betonový panel použijete raději chyty z epoxydové pryskyřice, které mají větší pevnost než chyty polyesterové.U chytů, které mají druhý menší otvor použijete pojišťovací vrut proti pootočení.

U chytů MINI, MICRO a S použijete max. utahovací moment 40Nm a u chytů M, L, XL, XXL a MEGA max.utahovací moment 60Nm.Lezecké chyty jsou vhodné pro vnitřní i venkovní použití pouze pro nácvik lezecké techniky. Čištění lezeckých chytů se provádí pomocí plastového kartáče a vody.Likvidace chytů se provádí s běžným komunálním odpadem.Lezecké chyty jsou vyráběny dle normy EN12572:1.Záruka na lezecké chyty je 24 měsíců.

Návod na montáž lezeckých chytů HORP.

  1. Pokud připevňujete chyt do deskového materiálu (doporučená tl. min. 18mm) použijete pro uchycení imbus šroub M10 a narážecí matici M10.Délku šroubu zvolíte takovou, aby po dotažení chytu na desku přesahoval šroub zadní stranu desky min. o 1mm.U chytů MICRO, MINI, S polyester a-e, M polyester a-f a L polyester a-g použijete samořezné vruty.Chyt dotáhnete imbus klíčem 8 s citem, ne maximální silou a to platí především u chytů menších velikostí.
  2. Pokud připevňujete chyt do betonového panelu použijete na uchycení imbus šroub M10 a narážecí ocelovou kotvu 12.Vyvrtáte otvor o průměru 12mm nejlépe vrtacím kladivem do hloubky min. 70mm.Skompletujete chyt s imbus šroubem a s narážecí ocelovou kotvou a dotáhnete rukou na max. dotažení. Celková délka šroubu s kotvou musí přesahovat zadní stranu chytu v rozmezí od 50-60mm.Naražte tento komplet pomocí trnu nebo jiného šroubu do otvoru na doraz ke stěně a opatrně dotahujete imbus klíčem 8 s citem, ne maximální silou a to platí především u chytů menších velikostí.
  3. Pokud připevňujete chyt do cihlového zdiva použijete imbus šroub M10 a narážecí mosaznou kotvu12 a postupujete jako v bodě 2.
  4. Pokud připevňujete chyt do trámů nebo jiné dřevěné konstrukce kde není možné použít imbus šroub a narážecí matici, použijete na uchycení vrut o průměru 8 přesahující zadní stranu chytu min. o 50mm.Pro vrut předvrtáte otvor vrtákem o průměru 5mm a dotáhnete pomocí torx klíčem 5 s citem, ne maximální silou a to platí především u chytů menších velikostí.